Ulusal Spor ve Sağlık Günleri

header-sub

ETKİNLİK TAKVİMİ

ETKİNLİK TAKVİMİ

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Türkiye’de yaş cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin öncelikle yaklaşık 4.5 milyon kişinin ve çarpan etkisiyle 83 milyon Ülkemiz nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedeflenmektedir.

Projemizin birincil hedef kitlesi Türkiye’nin turizm ve nüfus popülasyonu yüksek olan 10 ilimiz (Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla, Adana, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Erzurum) olup, genel hedef kitlesi ise 81 ilimiz olarak belirlenmiştir.

Avrupa Spor Haftası (23-30 Eylül) boyunca, projemiz birincil hedef kitlesinde yer alan 10 ilimizde, 85 ayrı Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri etkinlikleri gerçekleştirilecek olmakla birlikte, proje paydaşlarımızla birlikte 81 ilimizde spor ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturucu çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir. Projemizin Faaliyet Takvimi aşağıdaki gibidir;

 

Not: Etkinlik takviminde belirtilen tüm faaliyetler, Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulu’nun önerileri dikkate alınarak, açık ve kapalı alan etkinlikleri olarak planlanacaktır.

3WTURK CMS v8.3.1